Stejně jako je to běžné ve velkých městech na západě se i Praha dočkala svého maratonu. Zatím má sice jen velmi krátkou tradici, protože se poprvé běžel v roce 1995, za pár by ale mohlo být všechno jinak. Pražský maraton totiž může nabídnout nádhernou trať přes historické jádro města. A i tento fakt hraje u podobných závodů velmi důležitou roli. Stejně tak rostou počty účastníků a kvalita závodního pole. O prestiži Pražského maratonu vypovídá i to, že se ho každý rok účastní více cizinců, aktuálně už to jsou bezmála dvě třetiny.

Navíc cizinci si sem nejezdí jenom zaběhat, ale skutečně i vyhrávat, což dokazuje i listina výherců, kde naprosto dominují keňští závodníci. Mezi ženami pak najdeme ještě spoustu Rusek a závodnic z bývalého sovětského bloku.

prazsky mezinarodni maraton

Běžet může každý

Maratonu se samozřejmě můžou účastnit i neprofesionálové. A pro ty, které by byl maraton nad jejich síly jsou připraveny kratší distance. Od roku 1996 například půlmaraton, ale běží se i kratší, například 10km nebo 5km běhy. Dokonce jsou pořádány i běhy na kolečkových bruslích a podobné akce, kterých se můžou zúčastnit buď rodiny s dětmi nebo jenom malý sportovci.

Nejlepší hotely?

Hledáte nejlpeší hotely nejenom v Praze? S tím vám snadno pomůže originální cestovatelský magazín Hotelove.cz.

Traťové rekordy Pražského mezinárodního maratonu

  • Muži – Eliud Kiptanui Keňa (Keňa) – 2:05:39 (2010)
  • Ženy – Helena Kipropová Keňa (Keňa) – 2:25:29 (2010)

Další informace

Pokud by vás zajímalo více, tak určitě zavítejte na oficiální stránky. Nejlepší, co můžete udělat, je samozřejmě se také přihlásit na start!